Zalety krótkoterminowego inwestowania w złoto

Większość inwestorów wybiera długofalowe inwestowanie w złoto, gdyż jest ono…. po prostu łatwiejsze. Nie wymaga ono nieustannego śledzenia kursów złota czy dolara amerykańskiego, podczas gdy w krótkich okresach jest ono konieczne. Ponadto inwestowanie krótkofalowe wiąże się z koniecznością dobrego orientowania się w sytuacji ekonomicznej i militarnej na świecie oraz odróżniania prawdziwych i fałszywych sygnałów płynących od spekulantów.

Krótkoterminowa inwestycja w złoto może mieć jednak wiele zalet. Przede wszystkim może ona być doskonałą alternatywą dla innych bezpiecznych opcji, służących chwilowej dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Ponadto umożliwia ona szybkie zdobycie większej ilości gotówki na inwestycje innego typu. Dzięki możliwości szybkiego pomożenia kapitału można zarobić gotówkę niezbędną do zakupu akcji czy też atrakcyjnych jednostek udziałów w funduszach inwestycyjnych.

Certyfikaty

Krótkoterminowe lokowanie pieniędzy w złocie pozwala też zrezygnować z zakupu złota fizycznego i tym samym pozbyć się kłopotu związanego z przechowywaniem złotych sztabek bądź monet bulionowych. W inwestycjach krótkookresowych nabywa się bowiem nie sam kruszec, ale certyfikaty odwzorowujące kurs złota w danym momencie oraz będące przyrzeczeniem posiadania jego określonej ilości. Certyfikaty te są więc w pewnym sensie odpowiednikiem posiadania pieniędzy drukowanych, co oznacza, że można je bez przeszkód zbywać w ciągu kilku godzin.

Warto więc pamiętać, że jeśli jesteśmy na tyle doświadczonymi inwestorami, by dobrze odczytywać sygnały płynące z rynków, możemy bez przeszkód zdecydować się na zarabianie na spekulacjach. Opcja ta z pewnością pozwoli nam zarobić znacznie szybciej i więcej niż inwestycja w złoto o charakterze długoterminowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *