Zalety inwestowania w złoto

Ilu inwestorów, tyle strategii inwestycyjnych. Każdy z nich ma inne preferencje dotyczące wyboru instrumentów finansowych, a także różne poziomy akceptacji ryzyka inwestycyjnego. Warto jednak podkreślić, że na świecie prawdopodobnie nie znajdzie się żaden śmiałek, który jednoznacznie stwierdzi, że inwestycja w złoto nie ma żadnych zalet i że jest ona zupełnie nieopłacalna.

Należy więc wyjaśnić, na czym polega fenomen inwestycji w złoty kruszec. Ma on bowiem kilka bezsprzecznych zalet, o których powinni wiedzieć wszyscy ludzie na całym świecie.

Najważniejszą z nich jest możliwość uchronienia się przed inflacją. Historia już nieraz pokazała, że gdy w różnych zakątkach świata szalała hiperinflacja, osoby posiadające jakąkolwiek ilość złota były w stanie dokonać za nie znacznie atrakcyjniejszych zakupów niż osoby posiadające jedynie pieniądze drukowane. Warto też podkreślić, że inflacja jest zjawiskiem nieuniknionym bez względu na koniunkturę – stan gospodarki może wpływać bowiem jedynie na jej wysokość, a nie na jej całkowite wyeliminowanie. Dodrukowywanie pieniędzy zawsze obniża ich wartość. Złota nie da się jednak dodrukować, a jego ilość na zawsze pozostanie ograniczona. W końcu jeszcze nikt nie wynalazł kamienia filozoficznego…

A tak wygląda złota moneta 1/10 uncji złota:

Ogromnym plusem posiadania inwestycji w złocie jest możliwość przekazania ich kolejnym pokoleniom. Przez lata złoto ciągle zyskuje na wartości, dzięki czemu jest to świetna inwestycja o charakterze długoterminowym. Co ważne, przyszłe pokolenia mogą zabrać ze sobą złoto w każdy rejon świata, gdyż jest to kruszec akceptowany wszędzie w przeciwieństwie do walut krajowych. Złoto daje także duże poczucie bezpieczeństwa w przypadku ewentualnych konfliktów zbrojnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *