Jak przechowywać złoto inwestycyjne?

Zakup złota inwestycyjnego jest uznawany za jeden z najlepszych sposobów lokowania kapitału zarówno w okresie krótkim, jak i na wiele lat. Złoto jest bowiem kruszcem, który jest odporny na inflację, a jego aktualna cena zależy jedynie od popytu, będącego na ogół na podobnym poziomie. Metal ten z chęcią nabywają osoby, które chcą uzyskiwać pewne, stabilne zyski, bądź ci, którzy pragną pozostawić kruszec dla swoich dzieci lub wnuków.

W Polsce inwestycja w złoto nie przypomina bowiem sytuacji, którą znamy z filmów – nikt nie kupuje złota i nie przechowuje go w zamkniętym depozycie w banku, do którego dostęp ma tylko sam właściciel skrytki oraz wskazane przez niego osoby. Polska nie jest Szwajcarią i dlatego też w naszym kraju, w bankach albo nie ma tego rodzaju depozytów, albo też są one obarczone na tyle wysokimi opłatami, że korzystanie z nich w celu przechowywania złota inwestycyjnego jest zupełnie nieopłacalne.

Kilka sposobów przechowywania złota

Zwykle należy więc przechowywać złoto inwestycyjne we własnym domu. Nie warto jednak chować go gdzieś pomiędzy ubraniami w szafie lub chomikować go w nieużywanych porcelanowych filiżankach. Złodzieje doskonale znają tego rodzaju skrytki i gdy poszukują złota, sprawdzają je w pierwszej kolejności. Znacznie lepszym wyborem będzie zakup wysokiej klasy sejfu, w którym bez obaw będzie można ukryć złote sztabki czy monety bulionowe. Jeżeli natomiast często przebywamy za granicą, możemy poszukać depozytu bankowego poza Polską, jednak i w tym przypadku może okazać się, że koszt jego posiadania będzie wahał się w okolicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, co przy niewielkich ilościach złota jest kosztem zbyt wysokim.

Zdjęcie:
Jeremy Schultz
Źródło zdjęcia tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *