Jak inwestować 2000 złotych – porady

Sposobów na inwestowanie pieniędzy jest bardzo dużo, jednak jak zainwestować 20000 złotych? Czemu akurat tyle? Ponieważ jest to dobra kwota pieniędzy z której można myśleć o poważnych zyskach i nawet małym pasywnym źródle utrzymania dlatego też w tym artykule powiemy sobie jak zainwestować duże pieniądze.

Dużym plusem jak zainwestować 20000 złotych jest fakt że wszystkie drzwi stoją przed nami otworem i niema żadnych ograniczeń. Pewne inwestycje są dobre jednak dopiero gdy mamy już pewien kapitał, ponieważ z małym nie zarobimy zbyt wiele, a co najwyżej dorobimy do pensji.

Mniejsze ryzyko

Jeśli nie lubisz ryzyka najlepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie zainwestowanie w lokaty bankowe które gwarantują pewny zysk. Inną formą inwestycji będą lokaty w złoto. Tutaj ryzyko już się pojawia jednak nie jest ono zbyt duże. Co prawda nie stracimy zainwestowanych pieniędzy lecz możemy zarobić mniej niż byśmy chcieli/planowali. Ryzyko inwestowania w złoto polega na spadku kursu złota – w tym przypadku nie zarobimy z takiej lokaty nic, lub mniej. Na szczęście zazwyczaj umowa o lokatę gwarantuje nam bezpieczeństwo i zwrot depozytu. Da pocieszenia dodam że jeśli wszystko pójdzie dobrze to mamy możliwość zarobienia więcej niż planujemy – zysk ten zależny jest od kursu złota.

Większe ryzyko

Trzecim sposobem jak zainwestować duże pieniądze jest już FOREX i GPW – najbardziej ryzykowne metody. Polegają one na ciągłym inwestowaniu i pomnażaniu pieniędzy poprzez trafne decyzje. W ten sposób wypracowujemy zysk który może wynosić od kilku do nawet kilkuset procent w skali roku.

Jak widzisz sposobów jak zainwestować duże pieniądze jest kilka, a nawet więcej niż tutaj wymieniłem, są to jednak podstawowe i jedne z bardziej znanych na rynku inwestycyjnym. Myślę że nie zależnie od tego jakim typem inwestora jesteś na pewno znajdziesz rozwiązanie idealne dla siebie i zgodne ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *