Inwestycja w złoto – czy to proste?

Inwestycje alternatywne które ostatnimi laty pojawiły się na polskim rynku inwestycyjnym mocno zamieszały wśród inwestorów. Niegdyś najlepszym źródłem pasywnego dochodu były lokaty bankowe, teraz zostały one wyparte przez lokaty w złoto, gdzie oprocentowanie jest nawet dwa razy większe niż na typowej lokacie znanej z oferty banku, a sięga nawet do 16,5%.

Warto wiedzieć że taka inwestycja jest całkowicie bezpieczna ponieważ w umowie zazwyczaj mamy zagwarantowany całkowity zwrot depozytu w przypadku spadku wartości złota. Dodatkową zaletą lokaty w złoto jest fakt że nie musimy martwić się o składowanie złota, tak jak by to było w przypadku gdy kupimy fizycznie złoto za gotówkę.

Jak inwestować w złoto?

To proste… Mamy dwie możliwości, albo kupimy złoto za gotówkę, albo wybierzemy lokatę w złoto. Kupując za gotówkę musimy mieć na uwadze że wszystko spada na nas, tzn. składowanie złota w postaci fizycznej, zabezpieczenie go oraz śledzenie kursu kiedy sprzedać go najlepiej. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza gdy mamy do wyboru lepsze. Lokaty są o wiele wygodniejszym sposobem jak inwestować w złoto. Jedyne co musimy zrobić w tym przypadku to wybrać ofertę, przygotować pieniądze i podpisać umowę. To wszystko, cały problem składowania i pilnowania spada na stronę zajmującą się tego typu inwestycjami, a my możemy spać spokojnie i czekać na wypracowanie zysków. Kursy złota śledzić możemy już jedynie z ciekawości.

Podsumowując, lokaty w złoto wypierają lokaty bankowe, ze względu na swoją dobrą ofertę dla inwestorów i wysokie oprocentowanie. Są bardzo szybkie i wygodne, kompletnie bez ryzyka, więc nadają się idealnie na dodatkowy dochód pasywny który z czasem można spokojnie zamienić na jedyny jaki się ma i równie dobrze na tym wyjść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *