Dwa sposoby inwestycji w złoto

Chcąc zainwestować swoje pieniądze mamy wiele różnych opcji do wyboru, jednak która z ich będzie najlepsza? Jak łatwo się domyślić z tytułu, będą to inwestycje w złoto. Czemu akurat w złoto? O tym opowiem ci w tym wpisie, jak również szczegółowo opiszę sposoby na inwestowanie złoto oraz związane z nim ryzyko.

Inwestycje w złoto można przeprowadzać na dwa sposoby. Który jest lepszy?

Dowiesz się na samym końcu najpierw jednak musimy je poznać. Pierwszy opisany przeze mnie sposób na inwestowanie w złoto to kupno sztabek złota w lokalnym punkcie dekarskim lub przez internet. Ewentualnie inaczej jeśli ktoś ma takie możliwości, jednak te dwa sposoby pozyskania złota są najpopularniejsze. Zakupione złoto musimy zabezpieczyć i przechowywać na własną ręką. Natomiast aby na nim zarobić musimy na bieżąco śledzić kurs złota, a gdy jego cena znacznie pójdzie w górę tak aby zysk ze sprzedaży spełnił nasze oczekiwania możemy już je sprzedać i cieszyć się zyskami z inwestycji. Sposoby sprzedaży są takie same jak kupna (tylko odwrotnie, nie my kupujemy, a kupują od nas).

Zobacz jak wygląda złota moneta Mennicy Skarbowej:

Drugi sposób na inwestowanie w złoto to znane i lubiane lokaty.

Lokaty znany z banków, jednak na czym polegają i co oferują nam lokaty w złoto? W przypadku banku możemy się jedynie domyślać co robi z naszymi pieniędzmi aby oddać nam je z odpowiednim zyskiem, natomiast jeśli chodzi o lokaty w złoto to jak łatwo się domyślić zainwestowane pieniądze są przeznaczone za zakup złota. Taka lokata to przede wszystkim wygoda! Tak… wygoda, bo jedyne co musimy zrobić to wpłacić pieniądze i podpisać umowę – i tyle. Resztą zajmuje się Strona udzielająca lokaty, kupuje, przechowuje, zabezpiecza, itd. złoto w fizycznej postaci, a my jedynie czekamy na zysk. Depozyt wróci do nas na pewno bo gwarantuje nam go umowa, jednak odsetki zależne są już od kursu złota, mogą być większe, ale też i mniejsze – warto mieć to na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *