Dlaczego warto inwestować w złoto?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy w dzisiejszych czasach inwestycja w złoto ma jeszcze sens. Istnieje bowiem szereg licznych rozwiązań, które umożliwiają zarabianie na akcjach największych spółek i koncernów na świecie, na giełdach walutowych, czy też kupowania obligacji.

Ponadto do wyboru mamy szereg rozwiązań alternatywnych, jak choćby: kupno monet kolekcjonerskich, starych instrumentów muzycznych o dużej wartości czy też nabywanie zabytkowych pojazdów. Warto jednak zaznaczyć, że złoto jest jedynym instrumentem finansowym, który nie traci swojej wartości, gdy na świecie szaleją kryzysy finansowe bądź w momencie wybuchu wojny.

Dlaczego to się opłaca?

Inwestycja w złoto jest więc opłacalna z wielu względów. Fakt, że można sporo zarobić na wahaniach kursu kruszcu jest zatem drugorzędny – znacznie ważniejsza jest kwestia, że złoto pozwala zabezpieczyć się przed wieloma sytuacjami, na które inwestor nie ma wpływu. Żaden ekonomista nie stwierdzi bowiem, że metal ten stanie się kiedyś bezwartościowy – był on równie cenny zarówno tysiąc lat temu, jak i dziś – można więc bez przeszkód założyć, że za kolejne kilka wieków dalej będzie on symbolem bogactwa.

Ważny jest też fakt, że metal ten nie traci na wartości z powodu inflacji. Ilość złota na całym świecie jest bowiem określana na około 170-180 mln ton, co oznacza, że ilość surowca jest ograniczona. Nie istnieje żaden sposób stworzenia jego większej ilości, dzięki czemu nie będzie on tracić na wartości jak pieniądz drukowany, który traci przez cały czas – różne jest jedynie tempo tego procesu.

Pamiętajmy więc, że inwestowanie w złoto zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Na złocie można więc opierać nawet całe portfele inwestycyjne bez względu na ich wielkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *